Reklama
Archiv - Zprávy

Pražský okruh se rozšíří. U Slivence mají zmizet kolony

Pražský okruh často připomíná spíše velké pražské parkoviště. Obzvláště některé jeho úseky jsou přetížené a prakticky neustále ucpané. Jednou z takových částí okruhu je pár kilometrů mezi dálnicí D5 a Slivencem. Brzy se zde ale situace změní.
Zdroj: Internet Archive

Jde zhruba o šest kilometrů dlouhý úsek, který je zároveň nejstarší částí pražského okruhu, na kterém se jezdí už od roku 1983. Sbíhá se zde doprava jak z Barrandova, tak veškerá tranzitní doprava z jihu. Pobrat všechna ta auta je prostě pro stávající verzi okruhu náročné. Pro vaši představu, během běžného pracovního dne jen tudy projede asi 80 tisíc vozidel. Z toho je pak asi 22 tisíc kamionů, které plynulosti dopravy zrovna dvakrát nepřispívají.

Podle ŘSD by plynulosti dopravy, ale nakonec i bezpečnosti, pomohlo rozšíření jízdních pruhů. V tuto chvíli se počítá s tím, že z každé strany přibude jeden jízdní pruh, který by měl přetížené silnici pomoci. Jde o vyzkoušené řešení, které funguje na novější části okruhu velmi dobře.

Ale nebojte, nejde jen o plané řeči pro vzdálenou budoucnost. Stavět by se mohlo začít celkem brzo, protože podle dostupných informací ŘSD už začalo jednat. Zadalo u dvou společností vypracování projektu na rozšíření tohoto úseku. Jen za to už zaplatilo asi milion korun, tak snad je nevyhodilo oknem a my řidiči se dočkáme co možná nejdřív.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV