Prázdné pláže a lidové ceny! Skutečně takové místo existuje?
Budoucí ráj turistiky - Peloponés
Má rozlohu srovnatelnou s Moravou, přitom na něm žije jen něco málo přes milion obyvatel. Už jen tato obyčejná demografická matematika naznačuje, že by tento řecký poloostrov mohl aspirovat na titul “dovolenkový ráj”.
Jak se na něj dostat?
Pro ty z vás, kdo upřednostňují pohodlí, doporučuju zamířit do italských Benátek a odtud plout lodí do města Patra. Komu nevadí kormidlovat svůj vůz na delší štrece, ten dorazí po zhruba 1700 kilometrech a 17ti hodinách jízdy na stejné místo (měřeno od našich hranic). Pak už záleží jen na vás, do jakého zákoutí Peloponésu se rozhodnete vydat.
Kempy na úrovni hotelů
Naší první zastávkou se stal kemp poblíž přístavního městečka Kyllini. Vzorově čistý, se vzrostlými stromy, s možností rozbít stan asi 10 metrů od moře. Nic ve stylu zaparkuj na louce, támhle máš záchod, támhle moře a my tě skásnem. Řecké kempy mají styl. Předvedeme si to na několika důležitých maličkostech.
Stanujte s pohodlím jako u sebe na zahradě
Strukturou kemp připomíná malou vesnici s hlavní třídou a oddělenými, intimními kempovacími sektory. Stěny jednotlivých stání tvoří stromy a keře. Vždy dostatečně veliké pro klasický obytný vůz nebo auto s přívěsem. Prestižní místa v první řadě dovolí vykutálet se z postele přímo do modrého moře. Nechybí obchod a restaurace s kavárnou.
Čechy nebo Řecko, koupíte si všecko
A co místní ceny? Kupodivu lidské. Voda 1,5 litru za jedno Euro, kuřecí stehno s rýží za šest. Řecký salát 4,50. Večeři pro tři i s dezertem a nutným tatínkovým půllitrem vína dáváme do 25ti Euro. To jde, ne?
Video unikátní kempovací soupravy
Na přiloženém videu si můžete udělat představu, jak se žije naší rodinné posádce v mobilním MINI bytu 2+KK, kde se akorát nekaká. Užívejte dne, ozveme se opět zítra. :-) Pepa.
Autor článku: expert Josef Vrtal