Reklama
Archiv - Zprávy

Pravda, nebo mýtus? Vážně hlavou prodloužíte signál dálkového zamykání?

Znáte to. Ujdete od vozu pár metrů a najednou nevíte, zda jestli jste opravdu zamkli. Otočíte se a zkoušíte dálkovým ovládáním na klíči, jestli je vůz skutečně zamčený. Ale co když jste od auta už moc daleko a signál z klíčku nestačí? Může v takovém případě pomoci přiložení klíče k hlavě?
Zdroj: Autoblog

Automobilovým světem kolují mnohé mýty a polopravdy, přičemž jejich rozluštění nebývá často snadné. Jak je to ale s pověstným přiložením klíče k hlavě, které by mělo podle rozšířeného tvrzení fungovat jako zesilovač?

Může to znít hloupě, ale v případě, že klíč s dálkovým ovládáním dáte k hlavě alespoň trochu šikovně - tedy tak, že se bude přímo dotýkat některé z tvrdých částí (ideálně k bradě, čelu, či ke spánku), hlava opravdu funguje jako zesilovač. Vzdálenost dálkového ovládání klíče tak můžete prodloužit klidně i o polovinu, že se však signál za všech okolností šíří díky hlavě lépe, platí bez výjimky. Může za to především množství obsahu vody v pokožce, která je schopna rozvést signál po celé lebce, čímž ze své hlavy uděláte přídavnou anténu.

Oproti mobilům o nic nejde

Zda může mít podobné jednání negativní dopady na zdraví, to zatím nikdo neprokázal. Teď ale ruku na srdce. Kolikrát za měsíc budete vůz podobnou metodou zamykat? Nanejvýš jednou, dvakrát. Mobilní telefon ale naproti tomu držíme u ucha každý den a množství vyzařovaných vln z něj je více než stonásobně vyšší.

Abychom si skutečně ověřili, že to funguje, podnikli jsme tento pokus se zbrusu novým SEATem Ibiza, jehož test vám přineseme již tento týden. A dopadlo to na chlup stejně jako ve videu amerického Autoblogu, ve kterém pokus probíhal na poslední generaci Audi A4. Až příště odejdete od auta a po chvíli znejistíte, zda jste ho vůbec zamkli, neutíkejte hned k němu. Pokud na něj alespoň částečně vidíte, máte velikou šanci, že tahle metoda bude fungovat.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV