Reklama
Archiv - Zprávy

Paříž? Berlín, Londýn - Nuda! Navštivte Skopje!

O hlavním městě Makedonie možná víte, že z něj pocházela herečka, co hrála Vesnu ve slavném filmu Samotáři, ale asi nic víc. Přitom tato metropole rozhodně stojí za návštěvu.
Zdroj: Autosalon

Kemp u dálnice

Během cesty do Řecka hlavní město Makedonie většina turistů míjí. Určitě k němu doporučuju odbočit a jeden den strávit v kempu, který stojí hned vedle dálnice. Na první pohled žádný ultra super místo, ale budete ve stínu mezi vzrostlými stromy starého parku navíc se servisem docela slušné restaurace. Do sprch a na záchod ale jen v žabkách!

Z kempu do centra 12 minut

Autem nebo taxíkem se z kempu do centra Skopje dostanete za 12 minut. Cena za taxík bude garantovaných 5 Eur. Pokud pojedete svým vozem, parkujte naproti hotelu Holiday Inn, kde najdete velké, lehce rozbité parkoviště, ale v podstatě jako byste stáli na Václaváku.

Evropa a Severní Afrika v jednom

Skopje rozděluje řeka na dvě poloviny. Křesťanskou a muslimskou. Navštívíte tak vlastně dvě města v jednom. Křesťanská část s pizzeriemi a náměstími se snaží hodně podobat velkým evropským vzorům. V té druhé naopak jakoby se zastavil čas. V uličkách “Starého bazaru” se budete cítit jako v medinách měst severní Afriky. Zabaví na celý den a určitě nakoupíte spoustu pitomostí.

Matka Tereza

Protipól muslimského chaosu tvoří v křesťanské části památník Matky Terezy. Narodila se v roce 1910 právě tady ve Skopje jako nejmladší dcera albánského lékárníka. Stojí před ním její socha. Mimochodem sochy - to je velké téma města Skopje - ale víc už v naší fotogalerii nebo na videu.

 Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV