Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Volkswagen Polo přijíždí, rovnou i jako ostré GTI

Volkswagen představil novou generaci modelu Polo, která stojí na zcela nové podvozkové platformě. Díky tomu je auto mimo jiné větší a prostornější. První vozy se k novým majitelům dostanou ještě letos.
Zdroj: Volkswagen

Z hlediska designu se žádná velká revoluce nekoná, již šestá generace Volkswagenu Polo rozvíjí designový styl odcházejícího modelu. Naprostý opak však platí pro techniku. Jako základ auta posloužila nová podvozková platforma MQB-A0, kterou již dostal nový SEAT Ibiza. Díky tomu povyrostly nejen vnější, ale zejména vnitřní rozměry. Na délku nové Polo měří 4 053 mm, široké je 1 751 mm a vysoké je 1 446 mm, což znamená, že mezigeneračně je nové auto o 8 centimetrů delší, o 7 centimetrů širší, ale o tři čtvrtě centimetru nižší. O 94 milimetrů se protáhl také rozvor náprav, který má nyní hodnotu 2 564 mm.

Interiér je nejen prostornější, ale zároveň o poznání modernější. Kaplička přístrojů bude tvořena nejen klasickými analogovými ukazateli, ale za příplatek je možné mít i novou generaci digitálních palubních přístrojů Active Info Display, která bude právě v Polu slavit svoji premiéru. Multimediální výbava bude zahrnovat dotekový displej s úhlopříčkou podle verze od 6,5 až do 8 palců.

Tříválec i dvoulitr

Poměrně bohatá bude nabídka motorů, která zahrnuje tříválcové i čtyřválcové motory s pohonem na benzín, naftu, ale i zemní plyn CNG. Základ nabídky tvoří atmosféricky plněné motory 1.0 MPI ve výkonových verzích 48 kW a 55 kW. Pro zájemce o svižnější ježdění jsou připraveny přeplňované tříválce 1.0 TSI s výkony 70 kW a 85 kW. Pod kapotou nebude chybět ani zcela nový čtyřválec 1.5 TSI Evo, jenž bude naladěn na 110 kW.

Vznětové motory zastupují dvě varianty 1.6 TDI, jež budou naladěny na 59 kW, respektive 70 kW. Zájemci o úspornou a ekologicky šetrnější jízdu mohou ale sáhnout také po přeplňovaném tříválci 1.0 TGI s 66 kW spalující zemní plyn.

 

Z opačné strany palety naopak mohou vybírat ti se zájmem o sportovní jízdu, v nabídce bude i Volkswagen Polo GTI, který opět prošel "upsizingem". Dosavadní motor 1.8 TSI vystřídal větší dvoulitr TSI se 147 kW.

Základem jsou manuální pětistupňové a šestistupňové převodovky, některé motory je ale možné kombinovat s novou sedmistupňovou převodovkou DSG. Nový Volkswagen Polo nabídne celkem pět výbav (Trendline, Comfortline, Highline, Beats a GTI) a poměrně zajímavé vstupní ceny. Vždyť základní cena na německém trhu je 12 957 eur, tedy v přepočtu přibližně 340 tisíc korun.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV