Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Renault Mégane R.S. se odhaluje. Těšte se!

Mysleli jste, že s vyměklým modelem GT Renault vyklidil pole nejostřejších hothatchů? Chyba! Postupně odhalovaný nový Mégane R.S. bude podle všeho orpavdu stát za to.
Zdroj: Renault

Ostré předokolky jsou jednou z dvorních disciplín Renaultu. Už od první poloviny devadesátých let ukazuje, že je umí parádně a předposlední generace Méganu R.S. patřila vůbec k těm nepovedenějším z ních. Jeho ultimátní verze Trophy R byla dokonce tou nejřidičtější předokolkou vůbec. Kouzlo tkví v tom, že Renault na svých špičkových modelech nechává volné pole působnosti sportovní divizi Renault Sport, která provádí finální montáž ve své továrně v Dieppe. U nového Méganu R.S. tomu nebude jinak.

Na jeho vývoji se navíc podílel závodní jezdec programu F1 Nico Hülkenberg, což je pro všechny fanoušky jednoznačně výborná zpráva. Nico je renomovaný jezdec s velkým respektem v současném motorsportu a jeho zpětná vazba byla při vývoji jistě znát. Maskovaný Mégane ostatně osobně představil v akci při nedávné velké ceně Monaca v Monte Carlu. Podle jeho slov je řízení nového Méganu senzační a rozhodně je důstojným nástupcem předchozí generace. Dobře, to zní sice fajn, ale těžko předpokládat, že by Nico hlásil do světa něco jiného. Pojďme k faktům.

Manuál bude

Spekulovalo se sice o pohonu všech kol, ale nakonec to dobře dopadlo a Mégane R.S. bude mít pouze přední pohon. Ke cti Renault Sportu je nutné také přičíst možnost volby mezi automatem EDC (dvouspojka) a manuálem. O pohon se s vysokou pravděpodobností, fakticky hraničící s jistotou, postará turbomotor s objemem 1,8 litru. Výkon bude okolo 300 koní. Očekáváme také, stejně jako u Méganu GT, natáčecí zadní nápravu 4Control s vynikající obratností zejména v nízkých rychlostech. Potenciál této kombinace prý později odhalí ostřejší modely Trophy a Trophy R. 

Svět milovníků aut rozhodně potřebuje ostrou přetáčivou předokolku z Francie a my se nemůžeme dočkat finálního auta, které Renault představí na zářiovém autosalonu ve Frankfurtu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV