Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Renault Mégane R.S. je tu! Nabídne manuál i samosvor

Renault opět útočí na titul krále ostrých hatchbacků a se svou novinkou míří na ty, kteří chtějí auto opravdu řídit. Nová generace Mégane R.S. proto nabídne možnost manuální převodovky, zadní řiditelnou nápravu a samosvorný diferenciál. Nový je ale i agregát pod kapotou.
Zdroj: Renault

Mégane R.S. vždy platil za sportovní hračku, která má až neuvěřitelně ráda, když ji stojíte na krku a vydáváte se vstříc těm nejutaženějším zatáčkám. Nová generace na tom nebude jinak, byť pod kapotou nenajdete původní přeplňovaný dvoulitr, ale „obyčejnou“ osmnáctistovku. Jenomže ta má původ v modelu Alpine A110 a její maximální výkon je 279 koní a točivý moment 390 Nm. A to jsou více než slušné hodnoty. Kdyby vám to náhodou bylo málo, počkejte si ještě pár měsíců, kdy by měla dorazit verze Trophy, která nabídne rovných 300 koní.

Chuť do zatáček je téměř jistá

Mégane R.S. přijíždí ve dvou verzích. První, civilnější, dostala přívlastek Sport a nabídne pohodlnější nastavení podvozku. Druhá verze auta s názvem Cup je o poznání tužší, drsnější a přednaladěná na okruhovou jízdu.  Navíc právě tato verze nově nabídne řízení zadní nápravy 4Control, což se nejvíce projeví při rychlém průjezdu zatáčkou.

Nové R.S. ale nepřineslo změny jen v technice. Designéři ho vcelku hodně rozšířili, přičemž nejvíce je to patrné v přední části, kde oproti svému předchůdci narostlo o 60 mm. A protože jde o sportovní vrchol značky, nechybí mu ostré hrany, prolisy, agresivně vyhlížející plasty a parádní zadní difusor. Standardně Mégane R.S. přijíždí na 18palcových kolech, ale za příplatek značka nabízí i kola o palec větší. Hezkým detailem je i fakt, že jako jediný vůz z nabídky Renault, bude mít právě Mégane R.S jedinečnou barvu Tonic Orange.

Vůz půjde objednat konce roku, přičemž české ceny ještě nebyly zveřejněny.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV