Reklama
Archiv - Zprávy

Nové Porsche Cayenne při ostré jízdě. Umí i driftovat

Myslíte si, že Porsche Cayenne je přerostlé neforemné SUV dobré leda holkám pro nákupy? Chyba lávky. Jak vám totiž jistě potvrdí jeho majitelé, tahle luxusní pojízdná stodola je nečekaně agilní a nemá problém si hodit zadkem.
Zdroj: Porsche

Tedy, uvedeme to na pravou míru. Na videu se vám představí verze Turbo, za jejíž volantem sedí testovací jezdec Porsche. Navíc je v zatáčkách na testovacím polygonu trocha vody, což tomu driftu, který nás v případě Cayenne fakt baví, hodně pomáhá. Ale na druhou stranu musíme říct, že když už se vám více než dvě tuny vážící auto utrhne ve vysoké rychlosti na vodě, buď musíte mít znalosti a zkušenosti, nebo se můžete jen modlit.

S osmiválcem to jde samo

Pilot za volantem ale zjevně zkušeností má více než dost, protože to elegantní sklouznutí vede volantem s naprostou jistotou a grácií. Aby také ne. Vždyť srdcem Cayenne Turbo je nový čtyřlitrový motor V8 přeplňovaný dvěma turbodmychadly. Ten na všechna kola posílá výkon 550 koní a točivý moment 770 Nm. Hodně nám to připomíná video naftové SQ7, se kterou její majitel zajel fantastické kolo na Nürburgringu. A není se co divit. Cayenne totiž právě s Q7 sdílí stejnou platformu.

Vzpomeňte si na toto video, až zase jednou budete přemýšlet nad tím, k čemu jsou vlastně SUV dobrá. Neříkáme, že takto skvělá jsou všechna auta tohoto typu, ale jak SQ7, tak Cayenne vás svými dovednostmi možná přesvědčí o tom, že na okruhu je jim stejně dobře, jako při dlouhých přesunech po dálnicích za dovolenou nebo u nákupních centrech.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV