Reklama
Archiv - Zprávy

Nové Audi A8 se odhaluje. Sledujte online přímý přenos

Vlajková loď německé automobilky má za sebou bohatou historii, ale dle všeho mnohem zajímavější budoucnost. Oficiální odhalení nové A8 sice proběhne až na autosalonu ve Frankfurtu, ale žijeme v moderní době, a tak si novinku můžeme prohlédnou už teď. Stačí k tomu sledovat online přenos z Audi Summitu.
Zdroj: Audi

První generace Audi A8 spatřila světlo světa v roce 1994 a tehdy to byla jedna velká sázka na nejisté. Dnes je tomu naopak. Přichází již čtvrtá generace luxusní limuzíny, která moc dobře ví, co zákazník chce a očekává a opírá se přitom o nejmodernější technologie a trendy. Stačí vzpomenout aktivní podvozek, který bude takřka stoprocentně žehlit nerovnosti na silnici, nebo, ostatně jak je dnes zvykem, použití hybridního pohonu. Pod kapotou pak můžeme samozřejmě čekat šesti, osmi a nejspíše i dvanáctiválce.

Tak samostatné, jak jen to jde

Důležitým prvkem výbavy bude doslova celá armáda různých asistentů, přičemž ti nejdůležitější zvládnou poloautomatickou jízdu. A8 tak bude schopno samo popojíždět v dopravních kolonách nebo bude schopno zaparkovat pouze díky povelům dálkového ovládání. To je totiž v tuto chvíli maximum, co dovoluje zákon, který se řídí takzvanou Vídeňskou konvencí z roku 1968. Ta vyžaduje, aby každé vozidlo mělo svého vlastního řidiče.

Protože jde o luxusní limuzínu, nabídne Audi pohodlí a skvěle doladěné detaily, které budou posádku hýčkat na dlouhých cestách za businessem. Pasažéři na zadních sedadlech budou moci využít například speciální masáž nohou, k jejímuž spuštění stačí jen jediný dotyk na tabletu umístěném mezi sedadly. Jak tato funkce přesně funguje se můžete podívat na následujícím videu.

V půl 10 pak odstartuje Audi Summit, který probíhá v Barceloně. Stačí kliknout na tento odkaz a můžete z pohodlí domova sledovat jistě velkolepé odhalení nejmodernější Audi A8.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV