Reklama
Archiv - Zprávy

Nissan stvořil GT-R na dálkové ovládání. Řídí se gamepadem

Kdo z vás si alespoň někdy hrál s autíčky na dálkové ovládání, bude z posledního projektu Nissanu nadšený. V rámci propagace nové hry totiž na okruh vypustil ostré GT-R ovládané gamepadem z Playstationu.
Zdroj: Nissan

Pokud jste fanoušky Top Gearu, jistě si pamatujete epizodu, ve ktetré si Clarskon, Hammond a May postavili reálná auta na dálkové ovládání a pak se v nich vozili. Vypadalo to jako skvělá, i když trochu nebezpečná zábava, kterou bychom si ale klidně vyzkoušeli také. J U Nissanu měl tenhle nápad také ohlas, a tak se místní technici rozhodli, že když už auto na ovládání pro velký kluky, tak pořádné. Pro propagaci nového Gran Turismo Sport vsadili proto na model GT-R, který, co se motoru týče, nijak neupravovali.

 

 

Hračka? Ani náhodou!

Pod kapotou tedy bije šestiválec opatřený dvěma turbodmychadly, který má objem 3,8 litru a výkon 552 koní. To je celkem dost, když uvážíme, že se po okruhu pohybuje bez pilota za volantem. Aby vše fungovalo, muselo být GT-R z roku 2011 upraveno hlavně v oblasti řízení a ovládání. O to se tak stará čtveřice robotických ovladačů, která řídí, řadí, brzdí a přidává plyn. Ovladače pracují se vzadu umístěnou řídící jednotkou, která zpracovává pokyny toho, kdo má v ruce klasický ovladač z Playstation 4.

U Nissanu ví, že jde jen o elektroniku a že pokazit se může vše. Proto je auto vybaveno speciálními bezpečnostní systémy, které jsou v případě nepředvídatelných potíží auto schopny ihned zastavit. Navíc se jezdilo jen na uzavřeném okruhu Silverstone, takže veškerá rizika byla eliminována na minimum. Jediné, co by mohlo znamenat nějaký problém, je dosah ovladače. V tomto případě byl ale jeho signál trochu posílen a měl dosah až jeden kilometr.

I tak si to ale u Nissanu pojistili. Pilot auta, Jann Mardenborough, totiž nad tratí létal v malé helikoptéře a GT-R tak měl neustále na očích. Ačkoliv je nám jasné, že tohle nebude úplně legrace uřídit, GT-R na okruhu zvládlo maximální rychlost 210 km/h, průměrnou 122 km/h a nejlepší čas, jaký pilot v helikoptéře s autem zajel, byl 1:17.47.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV