Reklama
Archiv - Zprávy

Nejrychlejší Porsche 911 všech dob ještě ani neexistuje a už je vyprodané

Očekávaná novinka od Porsche se zatím ukázala světu pouze virtuálně, přesto už má každý v budoucnu vyrobený kus svého majitele. A to aniž by kdokoliv o autě něco oficiálního věděl nebo ho viděl.
Zdroj: Internet Archive

Tomu už se ani nedá říkat promyšlený marketing. To je prostě síla značky. Anebo faktu, že půjde o nejostřejší sériové Porsche historie. GT2 RS bude vyrobeno v počtu jednoho tisíce kusů a podle zákulisních informací mají všechny již své majitele. Ti ochotně zaplatili částku, která by se podle všeho měla pohybovat kolem 260 tisíc eur, tedy asi 8,5 milionu korun. Potvrdit tuto částku ale nemůžeme.

Zato víme, co bude GT2 RS pohánět. Podle všeho půjde o agregát o objemu 3,8 litru, který nabídne větší turbodmychadla a výkon asi 700 koní v ostrém okruhovém nastavení. Silniční verze by měla mít asi 650 koní. Německý Autobild pak tvrdí, že zrychlení z 0 na 100 km/h by mělo být otázkou 2,9 sekund a maximální rychlost bude elektronicky omezena na 340 km/h.

Zmatky a zapírání

Až potud je vše tak nějak jasné. Ale Porsche v tom celém má trochu zmatek. Novinku se snaží zapírat, nic nechce potvrdit, až když na značku uhodili němečtí novináři, přiznala, že něco bude. Pak prý dodala, že to bude skvělé, rychlé a bude to překvapení. Nic víc.

Ale zároveň s tímto mlžením Porsche model GT2 RS nejspíš ukázalo. Jen bez patřičného humbuku okolo. Stalo se tak při ukázce z chystané videohry Forza Motorsport 7, kde je právě GT2 RS hlavním tahákem. Pár fotek něčeho, co by GT2 mělo být, tedy existuje. Ale od té doby automobilka zase mlčí, a ačkoliv dříve tvrdila, že GT2 RS bude hlavním vozem do hry, najednou nic nechce ani potvrdit, ani vyvrátit.

Myslíme si, že už se v tomto zamotanci nevyzná ani samotné marketingové oddělení Porsche. Pokud ovšem ano a tyto zmatky přiživuje schválně, jde o zajímavě promyšlený tah. Nemluví se o ničem jiném, spekulace stále víří a fanoušci sportovních aut už se nemohou dočkat.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV