Reklama
Archiv - Zprávy

Na albánské řece: tohle místo potěší profesora historie i Vinnetua!

Pokud se rozhodnete cestovat po Albánii, dejte jí šanci 50 na 50. Jinými slovy, polovinu času se grilujte u moře, z poloviny ale rozhodně prošlápněte vnitrozemí. Ceny spadnou ještě níž, stejně jako vaše brada, při pohledu na dokonalé scénérie.
Zdroj: Autosalon

Nejlepší kemp Albánie

Z přímořské Vlory se naše Balkánská jízda přesunuje k městečku Ura Vajgurore. To je samo o sobě absolutně nezajímavé. V jeho blízkosti ale najdete nejdokonalejší kemp v celé zemi. Na zahradě rodinného domu, na travičce s domácí kuchyní a vínem. Zůstáváme dva dny, abychom podnikli dvě spanilé jízdy do okolí. (beratcaravancamping.com)

Berat - Město tisíce oken

Ani ne za půl hodiny dorazíte do Beratu. Přezdívají ho “Krásným městem” nebo “Městem tisíce oken”. Na březích řeky Osumi domy šplhají do kopců jako kulisy hollywoodského trháku. Můžete mezi nimi bloudit celý den. Až vás začnou pobolívat nožky, na přilehlé pěší zóně příjemně spočinete v některé z kavárniček nebo restaurací. Historická část Beratu patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kaňon jako z Mayovek

Další hodina zatáček po úbočích hor nás přivádí k naprosto dokonalému místu. Stejná řeka, která protéká Beratem, dokázala za městem Çorovoda v délce asi 25 kilometrů vyhloubit unikátní kaňon. Vodopády, jeskyně a strmé skály s výškou až 80 metrů berou dech. Stojí nad ním dvě nové vyhlídky a Albánci se snaží i o něco jako turistické značení.

Svoboda pohybu s řádnou dávkou adrenalinu

Na pár místech Osumi kaňonu se dá cestičkami sejít až dolů. Nebo jeďte na jeho konec, zaparkujte a dobrodružné výpravě nestojí nic v cestě. Nikdo vás neomezuje v pohybu. Můžete si zaplavat, procházet se, nebo raftovat. Silničky k němu sice vedou složité, vynechat ovšem tohle místo by bylo obrovskou chybou. Více na přiloženém videu.

 

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV