Reklama
Archiv - Zprávy

Muž odjel na dovolenou, úřady mu zatím sešrotovaly BMW

Představte si, že odjedete na krátkou dovolenou, své auto zaparkujete na vlastním vyhrazeném parkovišti a po příjezdu zjistíte, že vám bylo odtaženo a zničeno. A nikdo se vám nechce ani omluvit. Nemožné? Ne, přesně to se stalo…
Zdroj: BMW

Nutno říct, že ačkoliv bychom podobnou absurditu čekali v tom našem Kocourkově, vše se odehrálo v Albany Gardens v anglickém Colchesteru. Tím, kdo měl vůz v užívání, byl mechanik BMW Tim Pyke, který s kamarády odjel na krátkou dovolenou do Španělska. Trojkové BMW, které měl Tim doma proto, aby na něm s kolegy pracoval, nechal zaparkované na soukromém parkovišti, kde si pronajímal stání. To místo samozřejmě pravidelně platil a navíc firmě, které patří, také vše nahlásil. Protože vůz zatím nebyl přihlášen a pojištěn, bál se, aby auto nebylo považováno za opuštěné. Jako kdyby něco tušil…

Když se Tim vrátil z dovolené, zjistil, že BMW není tam, kde ho zaparkoval. Po několika telefonátech se dozvěděl, že auto bylo odtaženo a nemilosrdně sešrotováno. Podle vysvětlení úřadů auto zničili právě proto, že za něj nebyla zaplacena daň a nebylo přihlášené. V sešrotovaném autě bylo navíc drahé nářadí jak Tima, tak jeho kolegů z práce, kteří s ním na autě pracovali. O vše samozřejmě přišli, a to bez náhrady.

Nemilosrdné úřady ale nepostupovaly podle práva

Podle všeho se vše seběhlo tak, že ještě před odjezdem na Timovu dovolenou si auta všimli policisté, kteří ho nahlásili na úřadě s podezřením na opuštění. Úřady poslaly společnosti, která parkovací místo vlastní, obsílku s tím, ať se jim k tomu vyjádří. O tom už ale věděl Tim, který úřady a nakonec i majitele parkovacího místa ubezpečil, že auto majitele má. Tímto krokem to vypadalo, že je vše vyřízené.

Jenomže během té krátké dovolené úřady přesto zasáhly. Auto bylo ze soukromého pozemku odtaženo a zničeno. Je pravdou, že vůz nebyl řádně přihlášen, ale nemění to nic na věci, že auto stálo mimo veřejný prostor. Museli to vědět i policisté, protože parkovací místo je dokonce označeno jako soukromý pozemek. Přesto se ale stalo to, co se stalo. S Timem se v tuto chvíli nechce nikdo z úředníků bavit a on tak vlastně zůstal v bodě nula, kdy nemá ani auto, ani drahé nářadí, a nakonec nemá ani nějakou náhradu nebo omluvu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV