Reklama
Archiv - Zprávy

Mazda Vision Coupe je japonská jachta na kolech

Designérům Mazdy jsme ještě ani nestačili poděkovat za fenomenální předobraz budoucí Mazdy 3 a už vítáme další koncept, který bude na tokijském autosalonu stát hned vedle. Je tohle budoucnost Mazdy 6?
Zdroj: Mazda

Koncept Mazda Kai je vážně úžasný. Dlouhá kapota, dynamické proporce a elegantní silueta zaobleného hatchbacku působí spolu s červeným lakem fenomenálně. Větší koncept se jménem Vision Coupe je ale snad ještě hezčí.

Mazda v krátkém časovém sledu představila hned dva úžasné koncepty, kterými říká, kam budou její budoucí modely směřovat. Vision Coupe je ale mnohem okázaleji a luxusněji pojaté než menší Kai. Ukrývá sice sportovní náčiní jako vysoce výkonné brzdy Brembo s chlazenými kotouči, ale v tomto případě jde spíše o celkovou eleganci než o důraz na sportovnost.

Skleněná střecha a spousta elegance

Základem konceptu je jedna z nejdynamičtějších čelních masek, jakou jsme kdy viděli. Horní okraj kapoty dokonce přečnívá přes ostatní části karoserie a koncept tak zepředu působí neuvěřitelně agresivně. Zároveň je tu ale splývavá silueta a boční partie, které nápadně připomínají zmiňovaný koncept Kai. V zádi pak nechybí čtyři koncovky výfuků a efektní prolis, ve kterém našla své umístění jak zadní světla, tak znak automobilky.

Celý koncept působí neuvěřitelně čistě, ale přitom mu vlastně nic nechybí. Třešničkou na dortu je pak kompletně skleněná střecha, která řidičsky koncipovanému interiéru dodá potřebnou atmosféru. O technických informacích toho prozatím moc nevíme, měli bychom se ale dočkat již brzy. Na každý pád je ale už jasné, kdo bude vévodit letošnímu autosalonu v Tokiu - tyto koncepty se opravdu povedly. A co vy, brali byste spíše menší Mazdu Kai, anebo luxusnější koncept Vision Coupe?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV