Reklama
Archiv - Zprávy

Mazda Kai je úchvatná vize budoucí Mazdy 3

Pokud by budoucí automobily značky Mazda opravdu vypadaly jako čerstvě představený koncept Kai, měla by japonská automobilka našlápnuto převálcovat leckterého z konkurentů. Z tohoto konceptu zkrátka nejde spustit oči!
Zdroj: Mazda

Včera jsme vám představili koncepty, s nimiž se blížící se výstavě v Tokiu blýskne Honda. Pojízdnou krabicí a jezdícími křesly nám však příliš neučarovala a upřímně v nich ani nevidíme hezkou budoucnost. Je tedy paradoxní, že jiná japonská automobilka, v tomto případě Mazda, má na budoucnost zcela opačný názor. Nám daleko bližší. Představuje si v ní totiž dynamicky působící vozy, které budou nejen skvěle vypadat, ale také jezdit a současně budou stále plně použitelné.

Čistota a ryzí dynamika

Mazda tuto vizi zhmotnila a nastínila nám, jak by mohla vypadat budoucí Mazda 3. Kai concept je inspirován dosavadními rysy modelu 3, které jsou však vlivem mohutných profilů a zaoblených ploch dotaženy do absurdna. Nutno ale říct, že koncept nevypadá kýčovitě, a i přes značnou agresivitu se jeho design nezdá být zbytečně drzý. Vypadá zkrátka skvěle.

Přes agresivní příď s maskou protaženou až ke světlům, dynamicky zkosenou kapotu a plynule navazující čelní sklo vás do očí okamžitě bouchne hra stínů a světel na bocích. Od předního blatníku se totiž přes celé přední i zadní dveře táhne jeden mohutný prolis, který vypadá jako z opravdového závodní vozu a modelu dodává neuvěřitelnou designovou dynamiku. Následují široce rozkročená zadní kola s vytaženými blatníky pod C-sloupkem a elegantně splývavá záď zakulaceného tvaru pro co nejlepší aerodynamiku. Koncept působí čistě, jemně, ale přitom vývaženě a řízně.

Dokonale řidičský interiér

A takový je i v interiéru. Kromě samotného kokpitu, který plně obklopuje řidiče, zde nenajdete nic, co by posádku rušilo od jízdního zážitku. Na úrovni přístrojů před řidičem se sice ukrývá rozměrný displej táhnoucí se od středového panelu až ke spolujezdci, ten je však elegantně ukrytý pod profilem, na který navazuje štít kapličky přístrojů. Skvěle tak ladí se zbytkem vozu a jeho elegancí.

Nezbývá než dodat, že pokud chcete koncept vidět, musíte vyrazit do Tokia. Snad si Mazda tento designový jazyk zachová a na novou „trojku“ jej opravdu přenese. Moc by jí to slušelo.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV