Reklama
Archiv - Zprávy

Máte přezuto? Pneu, která vydrží rychlost až 270 km/h!

Zima je tady a i když nejsou zatím vozovky pokryté souvislou vrtsvou sněhu či ledu, není možné nic podceňovat. Hlavně, když si uvědomíte, že spojení mezi naším autem a komunikací zajišťuje čtveřice pneumatik, každá se styčnou plochou pouhých dvacet na dvacet centimetrů. Proto je skutečné životně nutné mít obuty kvalitní zimní pneumatiky.
Zdroj: Continental

Nabídka kvalitních zimních pneumatik je na našem trhu už hodně bohatá. Nicméně konstruktéři stále pracují na nových a lepších pneumatikách. Využívají přitom nové materiály a technologie. Nezapomíná se ani na pneumatiky vhodné pro sportovní a vysoce výkonné automobily. Mezi ně patří i žhavá novinka, zimní pneumatika Continental WinterContact™ TS 860 S. Jak sám výrobce konstatuje, během vývoje byl kladen důraz zejména na zkrácení brzdné dráhy, zvýšení přesnosti řízení na suchém povrchu i na zdokonalení vlastností na sněhu.

Krátká brzdná dráha byla dosažena zásluhou speciálně navržené „brzdné drážky“ – ta je ostře řezaná a prochází střední částí běhounu. Bohatě profilovaná část dezénu s velkou plochou zajišťuje adekvátní adhezi pro co nejlepší brzdné vlastnosti.

Na druhé straně pevné a široké bloky v ramenní oblasti slouží ke zvýšení záběrových vlastností a k přesným reakcím řízení.

K dobrému záběru na sněhu přispívá spousta různě tvarovaných lamel a výrazných drážek uprostřed vzorku.

Výsledkem je, že si můžete užít sportovní a přitom bezpečný styl jízdy i během zimy.

Modelová řada zahrnuje pláště o průměru 18 až 21 palců s rychlostním indexem až W (až 270 km/h). Vzhledem k tomu, že všechny nové zimní pneumatiky musí mít od letošního roku jednoznačné označení, tak je na boku jasně viditelný znak sněhové vločky v horském masivu se třemi vrcholy.

Autor textu: expert František

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV