Reklama
Archiv - Zprávy

Land Rover s motorem z BMW M3 jezdí rally. Můžete si ho koupit

Tohle je asi jedno z nejzajímavějších rallye aut, jaká jsme kdy viděli. A ano, opravdu je to starý Land Rover Discovery. Ale jen na první pohled. Ještě donedávna byl vidění na britských rallye tratích a řidič se toho rozhodně nebál.
Zdroj: Land Rover

Z Land Roveru totiž pochází kastle auta. Motor je pak z BMW E36 M3 a o pohon se stará čtyřkolka z Porsche. Jestli se tomuto neříká mezinárodní spolupráce, pak už asi ničemu. :) Každopádně může být tato přestavba vaše, a to za cenu 18 500 liber, tedy asi 550 tisíc korun.

Ale vezmeme to popořádku. Motor je naladěný na výkon 350 koní, což je do terénu až dost. Pohon zajišťuje systém standardně používaný u Porsche 911 Carrera 4S. Jde sice o zadokolku, ta ale v případě potřeby umí posílat až 40 % výkonu na přední kola. Zapomenout ale nesmíme na ještě jeden zásah z mnichovského BMW. Majitel si totiž pro svůj vůz vybral přední brzdy z BMW 750i L. Zní to do terénu zvláštně, ale prý byl spokojený.

Celé to auto podle nás nemá jedinou chybu, tedy krom té, že (se nachází) až ve Velké Británii, a také také krom důvodu, proč ho majitel prodává. Bohužel při nehodě na motorce přišel o nohu, kvůli čemuž Land Rover nemůže naplno využívat, a proto chce, aby se dostal do rukou někomu tak nadšenému, jako je on sám. Pokud máte pocit, že jste to vy, inzerát najdete zde.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV