Reklama
Archiv - Zprávy

Krásný Ford GT ujel 17 kilometrů za 11 let. Nyní jde do dražby

U zajímavých sportovních vozů bývá nízký nájezd k vidění poměrně často. Dá se však vůbec hovořit o nájezdu, když je řeč o 17 kilometrech? Vždyť i průměrný číšník toho nachodí víc za jediný den. Ford GT má přitom k dispozici přes 550 koňských sil.
Zdroj: RM Sotheby's

Už jsme tu dlouho neměli takové auto. Tento 11 let starý Ford nikdy neviděl servis, kolemjdoucí na ulici jej nikdy neobdivovali a dle uvedených informací si dokonce nikdy nesáhl ani na rychlost 100 km/h. Zní to možná až trochu smutně, obzvlášť, když je řeč o ikonickém modelu GT z roku 2006.

V garáži, kde zoufale čeká na první pořádné svezení, se na 11 let zastavil čas. Nyní však svitl plamínek naděje. Dočká se brutální GT a konečně ho někdo prožene jak se sluší a patří? Možná ano, neznámý majitel se totiž nyní rozhodl své GT prodat. Do aukce půjde v dubnu příštího roku. Cena jistě nebude nízká, reinkarnovaný závoďák z LeMans inspirovaný modelem GT40 v průběhu desetiletí pořádně stoupl na ceně. Ovšem když si jej můžete pořídit ve zcela novém stavu? To se hned připlácí lépe.

Bílý s modrými pruhy

Aukční síň RM Sotheby’s Ford Lauderdale odhaduje, že unikátní kousek by k novému majiteli mohl putovat za částku mezi 300 a 350 tisíci dolarů, což je v přepočtu 6,6 až 7,7 milionu korun. Cena však ve finále klidně může být ještě o hodně vyšší. Bílo-modrý kousek k tomu má totiž všechny předpoklady.

Stojí na úžasných příplatkových kolech od BBS, má rudé brzdové třmeny, které mezi  milovníky tohoto stroje znamenají absolutní špičku, a v jeho kožených anatomických sedadlech ještě nikdo nikdy neseděl. Z vozu totiž nikdy nebyly vyjmuty ani přepravní igelity, kterými jsou sedadla ihned po dokončení výroby chráněna proti případným nečistotám.

Ptáte se na jedinečnost? Vozů Ford GT bylo v této generaci vyrobeno 4033 kusů a pouhých 726 z nich bylo bílých. A to se rozhodně počítá.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV