Reklama
Archiv - Zprávy

Ještě ani nevyjelo a už je stažené z prodeje. Ferrari 812 Superfast má vážné problémy

Všichni milionáři, kteří se nemohli dočkat neuvěřitelné atmosférické bestie od Ferrari, mají zatím smůlu. Problémy modelu 812 Superfast zjevně nejsou vůbec malé, protože z prodeje jsou staženy úplně všechny vozy.
Zdroj: Ferrari

O 812 Superfast se mluví jako o staronovém Ferrari. Značka převtělila nejmodernější technologie do klasického receptu na supersport a výsledek ohromil celý svět. Aby také ne, vždyť má vpředu uložený dvanáctiválec o objemu 6,5 litru, který výhradně na zadní kola posílá 800 koní výkonu a 718 Nm točivého momentu. Žádné přeplňování, žádné hybridní pohony. Prostě jen čistá esence výkonu a síly s názvem Ferrari. Všimlo si toho velké množství zákazníků, protože prý byla vyčerpaná výrobní kvóta až do roku 2020. Radost u Ferrari, ale nakonec i u zákazníků bohužel vydržela jen chvilku.

Před několika týdny přišel z Maranella příkaz všechna auta okamžitě stáhnout z prodeje. Staženy musely být všechny předváděcí vozy, ale i těch pár kusů, které už měly své majitele. Problém by dle všeho měl být na přední nápravě, ale samozřejmě nikdo nechce konkrétně říct, jaký. O žádnou maličkost ale jistě nepůjde. Pokud by to bylo lehce opravitelné a ne moc nebezpečné, zvládlo by se to svolávací akcí do příslušných servisů. Takto se všechny 812 Superfast vrací do továrny.

Jak dlouho bude zákaz prodeje trvat, kdy se již prodaná auta vrátí svým majitelům a kdy se dočkají ti, kteří mají objednáno a zaplaceno, zatím nikdo neví. Ferrari se ke všemu odmítá vyjádřit a zatím dělá mrtvého brouka. Na oficiální vyjádření si tak musíme počat, ale už teď jsme zvědaví, co se za takovou velkou akcí schovává.  

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV