Reklama
Archiv - Zprávy

Jak umýt auto po 8000 km bez vody!

Autosalon během prázdnin přinášel hlavně on-line cestovatelské informace. V rámci 70-ti denní “Balkánské jízdy” ale nezapomínal testovat ani auta a s nimi související produkty.
Zdroj: Autosalon

Bez vody nelze pít. Bez vody se nedá mýt! 

  • Schválně parafrázuji tuhle strašlivou budovatelskou píseň. Symbolizuje pro mě tabu, která mnozí z nás odmítáme překročit. Já to dokázal. Umyl a ošetřil jsem Miníka i minikaravan bez kbelíku vody, houby a šampónu. Trvalo to dvakrát patnáct minut. Pomohl mi přípravek na bázi polymerových sloučenin, který má “bez vody” přímo ve svém názvu. (http://noh2o.cz)

V jednoduchosti je síla. Navlhči - Setři - Vylešti!

  • Beru do rukou lahvičku s rozprašovačem a navlhčím přípravkem přední kapotu. Vezmu složenou zelenou utěrku a jemnými tahy emulzi stírám. Zůstává čistý povrch. Odolávají jen zbytky hmyzích hřbitovů. Aplikaci proto na těchto místech opakuji. Hmyzáci po ní definitivně odchází do věčných lovišť. 

Výsledek s koly nejvíc překvapil

  • Několikateré přejezdy hor dokázaly proměnit zářivě bílé paprsky kol auta i přívěsu  v šedočernou šmíru. Rozprašuji na ně produkt určený speciálně pro disky. Navlhčím je a stírám amortizovaným zeleným hadrem, který před tím ošmrdlal skoro celou karoserii. Špína mizí jak špatný kus na divadle a nechá opět zazářit původní bělost. Nejsem nijak manuálně zručný, ale výsledek mého mytí “No H2O” bych přirovnal k práci slušného detailingového studia.

Pozor - neporadí si se vším

  • Mluvíme o běžném mytí standardně zaneřáděného automobilu. Off-road po návratu z terénní trati tímhle stylem omýt nezvládnete. Stejně složitá bude likvidace zaschlého asfaltu. 
  • Každopádně - s emailem, co nevytiskneme, šetříme lesy. S každým mytím auta tímto způsobem šetříme ještě cennější vodu.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Erik - 19.07.2022 23:17:54
Auto mám pojištěné, takže výměna fólie šla z pojistky.
Jiří - 18.07.2022 15:43:44
U koho jste si nechával auto polepit?

Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV