Reklama
Archiv - Zprávy

Ford představil elektronickou ruční brzdu pro milovníky driftů

Určitě je mezi vámi spousty těch, kteří se nemohou dočkat prvního sněhu, který s sebou přináší potěšení v podobě zasněžených parkovišť. Ta jsou totiž každou zimu obsypána milovníky jízdy dveřmi napřed. Jenže s klasickou ruční brzdou to prostě není ono.
Zdroj: iStock

Někdo tento způsob zábavy odsuzuje, jiný si ho nemůže vynachválit. My jsme někde uprostřed. Pokud se takto půjdete bavit mimo veřejné komunikace a ostatní účastníky provozu, plně chápeme vaši touho po tom, užít si první sníh tak, jako když jste byli děti. Jen s většími hračkami. :)

Bohužel většina aut dnes má elektronickou ruční brzdu, se kterou takové řádění prostě není možné. A i ta klasická ruční brzda má své mouchy. Zabírá pomalu, její funkčnost není stoprocentní a jsou modely, ve kterých zablokuje rovnou všechna čtyři kola. Profesionální drifteři nebo závodní jezdci proto v autech mají hydraulickou ruční brzdu, která pracuje rychle, přesně a blokuje jen zadní kola. Toho se chytil Ford a představil elektronickou verzi této ruční brzdy.

Pracuje prakticky stejně. Na požádání zablokuje jen zadní kola, ale díky tomu, že je vše ovládáno elektronicky, nehrozí žádné zaseknutí nebo prodleva. Funkčnost asi nejlépe pochopíte z následujícího videa, ve kterém chytrou hračku představí Ken Block za volantem Focusu RS. A to velmi názorně, jak je u něj ostatně zvykem. Dobrá zpráva je, že si ji od 1. prosince můžete koupit. Ford stanovil její cenu na 999 dolarů, tedy asi 22 tisíc Kč.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV