Reklama
Archiv - Zprávy

Dva nejrychlejší muži světa a divoký Mercedes. Hamilon potrápil Bolta

Ačkoliv je asi jasné, že Usain Bolt rychlostí doslova žije, Lewis Haillton ho na závodním okruhu v pekelném Mercedesu-AMG GT R hodně potrápil. Dokonce to vypadá, že se jeden z nejrychlejších běžců planety opravdu bál.
Zdroj: FORMULA 1

Nejspíš není potřeba aktéry videa nějak výrazněji představovat. Ale kdyby se přeci jen našel někdo, kdo je nezná, začneme krátkým představením. Lewis Hamilton je britský jezdec F1, který zakotvil ve stáji Mercedes. V současné době je, možná i proto, že většinu závodů jezdí stylem start-cíl, na cestě za dalším titulem F1. Vzhledem k tomu, že před druhým Sebastianem Vettelem má náskok 59 bodů, bude ta cesta s největší pravděpodobností úspěšná. Ve 37 případech závodní jezdec vybojoval nejrychlejší kolo, ve 105 případech stál na stupních vítězů, vyhrál 59 závodů a už třikrát byl mistrem světa.

Jeho spolujezdcem se na chvilku stal Usain Bolt, dnes už bývalý jamajský atlet. Jestli se něčím proslavil, pak neuvěřitelnou rychlostí a lehkostí, s jakou často deklasoval své soupeře. A ještě k tomu byl schopný v posledních metrech závodu vypustit a culit se do kamery a na fanynky. Usain je prvním člověkem v historii, který dokázal zaběhnout nejkratší trať regulérně pod hranicí 9,7 sekundy i 9,6 sekundy. Výčet jeho medailí by byl opravdu dlouhý, tak jen zdůrazníme, že kromě dvou stříbrných a jedné bronzové má na svém kontě jen ty zlaté, a to jak z různých olympiád, tak snad ze všech mistrovství světa za posledních několik let.

Panická hrůza v očích

A teď si tyto dva milovníky rychlosti představte v jednom z nejextrémnějších aut současnosti. Přesně takový totiž Mercedes-AMG GT R je. Vyvíjen byl přímo na kruhu Nürburgring a pohání ho našlapaná V8 o objemu 4 litry, která poskytuje výkon 585 koní a točivý moment 700 Nm. Zhruba za 3,6 sekundy umí vystřelit z klidu na 100 km/h a maximální rychlost se zastaví na 318 km/h. Za volant se posadí Lewis, který je v tomhle autě skoro jako doma. Asi ale nečekal, že Usaina tak moc potrápí.

Ve chvíli, kdy vypne trakci, začnou se dít věci. Usain se chvíli směje, chvíli křičí a chvílemi to vypadá, že je mu i špatně. Dokonce v jeden moment chce zastavit, protože se bojí, že ho Lewis zabije. J No, vlastně se mu nedivíme. Před takovou jízdou by každý měl dostat upozornění na to, aby si s sebou vzal pytlík na zvracení. I Usain ho málem potřeboval. :D

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV