Reklama
Archiv - Zprávy

Děsivé záběry z nehody ve 200 km/h. I tohle se dá přežít

Jakmile sednete do auta, jste jednou nohou v pořádném průšvihu, kterému se říká nehoda. Ten průšvih může být o to větší, o co jedete rychleji. A na závodním okruhu se jezdí zatraceně rychle.
Zdroj: Cr-Elect Croiselet

Dopravní nehody se prostě stávají. Díky vymoženostem současných vozidel, která jsou nacpaná armádou asistentů a pomocníků, se naštěstí i na první pohled vážná nehoda dá přežít. Problém ovšem nastane, když jedete už tak rychle, že se po vylétnutí ze silnice můžete maximálně tak modlit. Mluvíme o rychlosti asi 200 km/h, kterou jel řidič Audi RS3 a při které havaroval.

Zrádná křižovatka

Vše se odehrálo na bývalém závodním městském okruhu Chimay Street Circuit v Belgii. Mezi lety 1929 až 1972 se zde jezdilo Grand Prix, ale pro nebezpečnost místa zde byly automobilové závody nakonec zrušeny. Posléze zde proběhlo několik motocyklových závodů a dnes se zde setkávají různí automobiloví nadšenci. Trať je krásná, ale je potřeba ji znát a respektovat její dopravní značky.

Právě na to dojel řidič Audi, který si ve vysoké rychlosti vychutnával dlouhou rovinku městského okruhu, kterou ukončila mírná zatáčka. Tu sice řidič zvládl, ale kvůli své neznalosti nečekal, že za ní je velká křižovatka opatřená stopkou. I kdyby měl vůz závodní brzdy, neměl jedinou šanci s touto situací něco udělat. Křižovatkou doslova proletěl rovně a s autem skončil v blízkém lesíku.

I z videa je patrné, že náraz to byl opravdu extrémní. Jeho sílu pak ukazuje i to, co z auta zbylo. A ačkoliv nevěříme na nějaké nadpřirozeno, tady si opravdu andělé strážní museli dát velkou práci.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV