Reklama
Archiv - Zprávy

Další cisterna v protisměru. Nebezpečný šofér z Nymburska nespal 33 hodin

Řidič, ten tvrdej chleba má. Tak zní text slavné české písničky od Ladislava Vodičky. Opravdu je to náročné zaměstnání, nechápeme ale, že někteří profesionální šoféři jsou schopni hazardovat jak se životem svým, tak se životy nás ostatních.
Zdroj: Youtube

Případ, který se stal na Nymbursku překvapil i zasloužilé policisty. Tak by se dala popsat situace, kterou si můžete prohlédnout na videu níže. Na něm je zachycena chvíle, kdy proti nákladnímu vozu a za plného provozu vyjel zcela nepochopitelně řidič cisterny. Díky záznamu z kamery se případem rychle začali zabývat policisté, kteří zjistili, že za volantem seděl 37letý profesionální řidič, který svým chováním ohrozil všechny kolem sebe. Při střetu pak cisterna přišla o zpětné zrcátko a část dveří kabiny.

 Ani to ale řidiče nepřimělo zastavit a zkontrolovat, jestli se někomu nic nestalo. Policisté ovšem dotyčného rychle vypátrali a následně se nestačili divit. Řidič, který ohrožení a nehodu způsobil, seděl za volantem neuvěřitelných 32 hodin a 55 minut bez jediné přestávky. Podle všeho ho při střetu zmohl mikrospánek a probudil ho až náraz. Má vlastně velké štěstí, že nezpůsobil vážnější nehodu a někomu opravdu neublížil. I tak ale policisté tuto situaci nevyšetřují jako standardní nehodu, ale jako trestný čin obecného ohrožení, přičemž dotyčnému v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 

Děčínská vosa v kabině

Podobný případ se ale odehrál před nějakou dobou i v Děčíně. V ohrožení života v tu chvíli byl řidič osobního vozu, který zrovna vezl malého syna domů. Vše proběhlo velmi rychle. Nejprve vše vypadalo normálně a ve vteřině na všechna auta v protisměru vyjel v plné rychlosti kamion, jehož řidič neudržel soupravu ve svém jízdním pruhu. Jen samotné video nahání husí kůži. Co teprve na místě…

V tomto případě ovšem nešlo o unaveného řidiče, ale o vosu, která vlétla otevřeným oknem do kabiny vozu. Řidič se ji snažil dostat ven, ale během urputného boje se přestal věnovat řízení a vyjel do protisměru. Popravdě děsivé video si můžete prohlédnout zde. Zajímavé ale je, že policie si neposvítila na řidiče, který mohl nabourat několik aut, ale na toho, kdo zveřejnil video. Spolu s nebezpečnou situací totiž zveřejnil i registrační značku vozidla, což je protizákonné.

Značka je dle zákona považována za osobní údaj řidiče, podle kterého je možné ho identifikovat. Je to stejné, jako kdyby někdo zveřejnil veškeré údaje kupříkladu z vašeho občanského průkazu. Podle Úřadu pro ochranu osobních údajů jde o porušení zákona, které může mít za následek vysokou pokutu. Ta se může vyšplhat až k pěti milionům, takže si raději dejte pozor na to, co natáčíte a co pak s videem uděláte.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV