Reklama
Archiv - Zprávy

Čtyřoká Octavia slaví rok. Už se vám líbí?

Lidé mají jednu krásnou vlastnost - postupem času si zvyknou na všechno. A teď nemluvíme jen o náladách milovaných protějšků nebo o letištních kontrolách, týká se to i automobilů. Jejich vlastností, funkcí a v neposlední řadě také jejich designu.
Zdroj: Martin Sznapka

Pamatujete si na loňský listopad? Debaty v českých hospodách spojovala dvě zásadní témata - chystaný protikuřácký zákon a čerstvě představená Octavia se čtyřma očima. Octavia, která se jedněm tajně líbila a druzí ji halasně odsuzovali. Octavia, která dle mnohých nikdy nezíská takovou popularitu jako uhlazená kráska před faceliftem. Ale jak je tomu po roce?

Nutno přiznat, že rok je skutečně dlouhá doba, a pokud toto období vztáhneme na automobilový průmysl, kde jsou jednotlivé úseky počítány už spíše na měsíce, modernizovaná Octavia třetí generace rozhodně není žádnou novinkou. A české silnice tento fakt věrně kopírují.

Jsou jich plné silnice

Zatímco na přelomu loňského a letošního roku jste čtyřočko potkali leda tak na dálnici D10 u Mladé Boleslavi, dnes je Octavií s kontroverzními čumáky všude plno. Diskutuje se o tom, že s LEDkami zase tak špatně nevypadají a názory na Octavii RS po faceliftu dokonce hlásají, že vypadá ještě lépe - a obzvlášť ve verzi RS 245 o poznání lépe jezdí. Předmětem debaty jsou také zadní světla levnějších verzí. Již mnoho z vás si všimlo, že Škoda v podstatě jen přeměnila dříve dražší LED zadní světla, když jim odebrala vnější obrys C, čímž ve světle zůstal jen jeden.

Nejvíce změn se ale samozřejmě odehrálo uvnitř a my nepochybujeme o tom, že mnoho z vás se už s novou Octavií za uplynulý rok svezlo. A proto se ptáme: Jak se vám po celém tom roce líbí? A odsuzovali jste ji dříve?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV