Reklama
Archiv - Zprávy

Byznys týdne! Kodiaq Scout vyměněn za krokodýla s King Kongem

Co dělat v Tunisku, když dítě znavené cestováním nerozptýlí ani katalogová pláž omývaná dokonalým mořem? Mám pro vás tři řešení, navíc ze tří různých lokací této zajímavé země
Zdroj: Autosalon

Diagnóza: Únavová ponorka

Každou expedici přepadne krize. Ta naše se zjevila náhle po 3500 kodiaqových kilometrech. Dlouhé přejezdy, náročné natáčení a časté vybalovaní věcí se podepsaly ani ne tak na mně, jako na šestileté Pepince. Řešením bude změna dopravního prostředku a hlavně adrenalinové zážitky.

Léčba č.1: Sousse - Terapie hloubkou

Parkujeme Škodovku před jachetním přístavem města Sousse a nastupujeme na katamarán. Ten nelení a bez prodlení vyráží vstříc nekonečné vodní ploše. Vlny hnané větrem houpou palubou tak, že bez držení nemá člověk šanci. Bodrá posádka se tím baví a schválně podává občerstvení. S díky odmítám a k překvapení Pepinky vytahuju plavky. Netuší, že cílem plavby bude koupání na otevřeném moři. Loď zastavuje, plavčík shazuje do moře schůdky a největší koupaliště, co kdy moje dítko vidělo, otevírá náruč. Každé tempo rozpouští krizi a nabíjí nás energií. Když pak, na zpáteční cestě, mohla Pepinka katamarán kormidlovat, byl tatínek za hrdinu.

Léčba č.2: Hammamet - Podejte ruku King Kongovi

Jak se úspěšně vyhýbám turistickým zónám, v Hammametu do jedné z nich mířím zcela záměrně. Cílem není pláž nebo trh, naše léčebné kroky míří k zábavnímu parku Cartage-Land. Naleznete tady klasické atrakce jako kdekoliv v Evropě. Letos navíc Tunisané otevřeli horskou dráhu s řvoucím King Kongem. Kolem jeho obřího těla, co sebou mrská, jakoby utekl z filmu, se vine adrenalinová kolejnice, která zcela jistě rozředí ponorkové symptomy každého člena expedice. Podle informací jde o největšího hýbajícího se Konga na světě vůbec. Celý rehabilitační program končíme pomerančovou a citrónovou zmrzlinou o jejíž přírodní bázi podávají důkaz pecky, co v ní najdu. Dítko vyřáděno, spokojeno - otec též.

Řešení č.3: Djerba - Tady bydlí nilský krokodýl

Až se vám přejí hotelová strava, až budete znuděni stereotypem dne ve stylu: snídaně-bazén-moře-oběd-moře-povalování na lehátku-večeře-bar-únava-spánek, stopněte taxi a jeďte navštívit víc jak 800 krokodýlů nilských umístěných v areálu Djerba Explore. Strávíte tady celé odpoledne, které bude ukončeno možností pochovat v náručí malého krokouše, čímž u dítka zabodujete a zlomíte jeho geny zlobivosti minimálně na další dva dny.

 

Tolik tuniské turisticko-odpočinkové rady. Zítra s Kodiaqem Scout opět vyrážíme vstříc divočině.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV