Reklama
Archiv - Zprávy

BMW selhaly brzdy ve 177 km/h. Podívejte se, co zachránilo posádku

BMW řady 3 z 80. a 90. let jsou oblíbená pro stále hezké tvary, dobré jízdní vlastnosti a nízkou cenu. Z pohledu moderních bezpečnostních standardů aut však při nehodě neposkytují téměř žádnou ochranu. Obzvlášť ve vysoké rychlosti.
Zdroj: derek wells

Hlavní postavou dnešního videa je Greg, majitel a pilot starého BMW řady 3 generace E30, a jeho spolujezdec, který měl Gregovi pomoci vypilovat závodní styl jízdy. Ani jeden netušil, co při jednom takovém tréninku zažijí a naštěstí i přežijí. Je vlastně štěstí, že si Gerg před stavbou svého auta dobře uvědomil, že nejde o nový vůz a že by bylo dobré, postarat se o bezpečnost.

Proto do auta namontoval pevnou a kvalitní ochrannou klec, které pak děkoval za život. Krom toho ale sáhl také po výměně motoru. Pod kapotu dostal agregát S52, čili 3,2litrový šestiválec určený pro americkou verzi BMW M3 E36. To znamená výkon 240 koní a točivý moment 320 Nm.

Chvíli to asi i byla zábava, vždyť okruh Watkins Glen, kde se vše stalo, je mezi profesionálními i amatérskými jezdci velmi oblíbený. I Greg se tu dobře bavil, ale jen do té osudné zatáčky. V rychlosti 177 km/h mu totiž vypověděly službu brzdy a auto bylo zcela neovladatelné. Následovala velká rána a pár kotrmelců, které z auta udělaly jen kupu šrotu. I když hodně pomohla právě bezpečnostní klec a nakonec i pevné Recaro sedačky se závodními bezpečnostími pásy, je až neuvěřitelné, že posádka odešla po svých.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV