Reklama
Archiv - Zprávy

Autosalon objevuje albánský zmatek i statek

Albánie, co o ní víme i nevíme? Že je nezasažena masovým turismem? Že se sem většina lidí bojí vydat, protože si myslí, že u silnic řádí násilné gengy? Čekáte nulovou infrastrukturu, vymetený obchody? Poradím vám, nechte tuhle bublinu prasknout, protože Balkánská jízda se rozhodla Albánii prozkoumat a podat o ní pravdivou zprávu.
Zdroj: Autosalon

Prázdný hraniční přechod nevěstí nic dobrého

Do Albánie se dostáváme přes málo používaný přechod u řecké vísky Kalovrisi. Zdá se, že jsme jediní, kdo tady v daný den projel, protože zaměstnanci jak řecké, tak albánské celnice nás v houfech okukují jako pouťovou atrakci. Ovšem žádné zbytečné formality, po 10ti minutách přejíždíme řecko-albánský hraniční most.

Překvapení na jednu i druhou stranu

K místu vytipovaného kempu to máme 35 kilometrů. Podle internetových map bychom měli jet skoro dvě hodiny. Ovšem svět on-line žije z informací roku 2015. Místo šotoliny, kterou předpovídal, nás uvítala nečekaně pohodlná, nová silnice. Až za městem Leskovik se situace mění a Google maps nelže. Mám pocit, jako bych se prodíral vojenským prostorem v okolí Milovic. Hrůza. Přitom jde o jednu z hlavních silnic vedoucí do Makedonie.

Farma Sotira, cítíte se jako u babičky

Silnice příšerná, ovšem krajina úchvatná. Jak mi později jeden Francouz v kempu řekl, velice podobná Yosemitskému národnímu parku. Po tisíci dírách a výmolech konečně kempujeme. Rodinná farma uprostřed hor je plná psů, koček, koní ,ovcí, krav, husí a kachen. Ve vlastních sádkách chovají pstruhy, kteří na požádání hostů končí na talíři. Ceny za hubičku, obsluha příjemná a kemp prázdný. Všichni se totiž válí na pobřeží. Zůstáváme dva dny. První dojmy z Albánie dosahují 99ti bodů ze 100, bude to tak i příště? Už brzy se o tom dočtete.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV