Reklama
Archiv - Zprávy

Albánské dilema: Průměrné moře, nebo dokonalé jezero?

Někdo může tvrdit, že na Albánii je nejlepší moře, někdo že hory, já ale říkám: Naprostý vrchol znamená návštěva jezera Ohrid. A to už jsem u něj asi před měsícem byl! Z makedonské strany. Ta albánská má ovšem svoje nečekané kouzlo.
Zdroj: Autosalon

Proč jezdit k jezeru, když máme moře?

Přesně tohle si řekne každý Albánec, spakuje svýho letitýho mercedesa a vyrazí na pobřeží. Být u moře znamená být v kurzu a uprostřed dění. Vypravit se k obyčejnému jezeru by nemělo při tlachání o tom, kde kdo a jak trávil léto, takovou společenskou váhu.

Poloprázdné hotýlky i kempy

Přijíždím do kempu, který zdálky vypadá jako zavřený. Pár stanů, několik obytňáků, asi deset lidí sedících v baru. Stejná situace platí pro půvabný hotýlek pod skálou vedle. Na lehátcích nikdo! Rozkládám náš Mini cirkus, posílám holky k vodě a pak už se jen nestačím divit.

Dokonalá voda a naprosté soukromí

Kemp využívají cestovatelé jen na přespání před jízdou do Albánie nebo zpátky. Málokdo zůstává víc jak dva dny. Přitom restaurace skvělá, pláž upravená s lehátky i deštníky. K zapůjčení šlapadla a kanoe. Voda neskutečně čistá, průhledná až do 20ti metrů hloubky a studená. V parnech, kdy vzduch osciluje kolem 35ti stupňů, voda s teplotou na hodnotě 22 řádně osvěží! Jaký to rozdíl od lehce uřvaných albánských mořských pláží.

Rozloučení s Albánií ve velkém stylu

Kempujeme asi 10 kilometrů od makedonské hranice. Jen co ji překročíme, je znát rozdíl v počtu turistů u jezera. Makedonci moře nemají, pro ně je vrcholem domácí dovolené právě Ohrid. Ubytovací kapacity praskají ve švech, dopravu řídí policisté. Přitom by stačilo jen přejet za kopec a jako lusknutím prstu by se všechno vyprázdnilo. Sbohem Albánie. Loučíme se s tebou možná tím nejlepším zážitkem jménem Ohrid.

 Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV