Reklama
Autopunk

Studentský spider z modelu Škoda Scala nese jméno Slavia. Vzdává hold 125. výročí automobilky

31 žáků Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO se snažilo spojit historii s modernou

V pořadí sedmý žákovský vůz značky Škoda nese jméno Slavia a svým pojetím se snaží být emocionální připomínkou počátků mladoboleslavské značky, která letos slaví 125. výročí od svého založení.

Pro studenty je účast v projektu velmi prestižní

Studentský projekt, který je v rámci Škoda Akademie realizován každoročně již od roku 2014, si tentokrát poprvé vzal za základ kompaktní model Scala. V úvahách studentů byl i model Superb a jeho následné úprava, nakonec ale žákovský tým zvolil raději kompaktní vůz. „Scala dostala přednosti i proto, že jde o nový model, ideální pro spider je myslím i svou velikostí,“ říká Kateřina Zamlová, jedna z 31 členů týmů tvořeného žáky Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO, převážně z třetího ročníku.

Mezi studenty je o účast velký zájem a omezená místa bývají velmi rychle zaplněna. „Chtěla jsem se zúčastnit už loni, ale bylo plno. Tento projekt mě moc zajímá a jsem ráda, že si to letos můžu vyzkoušet. Ráda bych si za pár let řekla: Tak na tomhle krasavci jsem se mohla podílet,“ vypráví studentka logistiky, která se v týmu stará o organizaci jeho chodu.

Studentská snaha o inovace

Její kolega Ludvík Arazim, vedoucí skupiny elektrikářů, ji doplňuje: „Co se elektroniky týká, snažíme se dál rozvíjet a posouvat technologie, které má Scala v základní výbavě, případně i vyplnit nějakou tu mezeru. Takovým příkladem mohou být dynamické směrovky v přední masce, které budou navazovat na klasické blinkry. Pracujeme také na podsvíceném logu na zádi. To bude v základním režimu svítit lehce červeně. Při sešlápnutí brzdového pedálu se rozzáří jasnou červenou barvou a plně nahradí třetí brzdové světlo. No a při zařazené zpátečce se rozsvítí bíle.“
Reklama

Diskuze

Jas - 20.07.2020 21:38:55
Moc pěkné :-)
PICHAV - 20.07.2020 22:29:23
SLAVIA JE PRO MNE SPROSTE SLOVO !!!! TAK JAKO SPARTA HOKEJKA PUK FOTBAL ATD !!!!! HNED ME NAPADNOU TI NEJZBYTECNEJSI TVOROVE V LIDSKE SPOLECNOSTI !!!!! SPORTOVCI !!!!! VYDYCHAVAJI TU VZDUCH A EXISTENCI ZNECISTUJI ZIVOTNI PROSTREDI !! TO NENI DOBRE JMENO !

Škoda Muzeum hlásí rekordní návštěvnost a připravuje novou výstavu Studentské vozy snů

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi si v uplynulém roce 2018 připsalo absolutní návštěvnický rekord ve své historii, přivítalo 273 811 hostů z České republiky i zahraničí.
21.01.2019 08:55
|
0
Reklama

Nový studentský kabriolet dostal jméno Škoda SUNROQ

Pátý žákovský vůz vytvořený žáky Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto se jmenuje SUNROQ. Na koncepci kabrioletu, vycházejícího z populárního kompaktního SUV Karoq, pracovalo 23 žáků ze sedmi různých oborů po dobu přibližně osmi měsíců.
05.06.2018 13:52
|
0

U jezera Wörthersee se setkaly dva studentské koncepty vozů Volkswagen

V rámci 37. Setkání GTI u jezera Wörthersee se uskutečnila dvojnásobná premiéra unikátních vozů Golf z vlastního vývoje a výroby dvou týmů studentů společnosti Volkswagen.
16.05.2018 13:18
|
0

Elektrické Microlino bude stát kolem 300 tisíc korun. Koncepce kufru potěší především Čechy

Dva dospělí a tři basy piv: to je přepravní kapacita vozítka s délkou 2,4 metru a dojezdem až 200 km
23.07.2021 13:33
|
4

Potenciál solární energie v praxi: Nizozemský elektromobil ujel na jedno nabití 710 km

Lightyear One nevyžaduje dobíjení ze sítě klidně i celé týdny. Dobíjí se postupně ze slunce
21.07.2021 16:56
|
9
Reklama

Hrozí, že zaplavená auta dorazí na náš trh ojetin. Ostražitost u "výhodných" nabídek je na místě

Nejen v západní Evropě, ale i u nás odneslo řádění živlů spousta aut. Řada z nich ale zamíří na trh
21.07.2021 07:22
|
1

Audi RS3 je jako auto z jiného světa: benzinový pětiválec emisím navzdory a režim pro driftování

Jeden se až diví, že něco takového dnes vůbec vzniklo - po tomhle modelu se jen zapráší.
20.07.2021 10:13
|
0
Reklama
Autosalon TV