Reklama
Autopunk

Ferrari za polovinu, bentley za třetinu. Zabavené a nabourané supersporty čekají na nové majitele

Sporťáky i luxusní limuzíny. Na dubajském vrakovišti stojí tři tisíce parádních aut
Zdroj: www.youtube.com

Stovky téměř nových, ale i děsivě bouraných sportovních a luxusních vozů čekají na své nové majitele na okraji Dubaje. Dubaj je známa svým luxusem a velké množství místních podnikatelů si jej dopřává v podobě drahých sportovních vozů. Ne všechny mají však štěstí a mnohé z nich končí opuštěné na krajnicích cest, nebo v oblaku prachu po dopravní nehodě. Tato vozidla se pak objeví na luxusním dubajském vrakovišti.

California T s velkou slevou

Jste automobiloví nadšenci, co vždy toužili po drahém krásném sportovním voze, ale neoplýváte tolika miliony na vašem bankovním účtu? Nezoufejte a vyrazte do Dubaje. Na dubajském vrakovišti odpočívá mnoho krásných sportovních vozidel, která neměla to štěstí a nedorazila do svého „autodůchodu“ v pořádku.

Lamborghini, ferrari, bentley, mclareny a spoustu dalších aut světoznámých automobilových značek zde odpočívá a čeká na nového majitele. Najdete zde nejen auta, která byla poškozena při autonehodách, ale i vozidla, která byla zabavena policií, nebo vozidla opuštěná a ponechaná na pospas svému osudu od majitelů, kteří museli díky neschopnosti splácet své dluhy opustit Dubaj a s tím i vše, co nešlo vzít s sebou.

Momentálně nejlevnější pojízdné Ferrari California T si zde může zájemce pořídit za sumu 100 000 dolarů, což je v přepočtu při dnešním kurzu pouhých 2 400 000 Kč. Ve srovnání s cenou nového vozu za 4 490 000 Kč je to za hubičku. Dle komentáře místního správce se nový dosud neoceněný kousek ze stejné modelové řady může dát koupit dokonce i za cenu kolem 40 000 dolarů, což už je vážně lákavý důvod, proč dubajský hřbitov superaut navštívit.
Reklama

Bentley za třetinu ceny nového vozu

Místní správce dále ukazuje bouraný Bentley Wraith. Jeho přední maska je naprosto rozdrcená a zmuchlaná jako kus papíru. Pravá těhlice (část vozu, která drží kolo na svém místě) přední nápravy je ulomená a kolo leží v prachu na zemi. Když se podaří otevřít dveře, které jsou nárazem zdeformované, má zájemce možnost nahlédnout do luxusního zakázkového interiéru. Bílá perforovaná kůže na sedadlech, černé obložení stropu se starlight efektem a karbonové krytí palubní desky - to vše je uvniř k vidění..

I tento kousek si tu lze pořídit, protože všechny vozy jdou do internetové aukce, a pak k novým majitelům. Jen pro představu, nový Bentley Wraith stojí kolem 8 milionů korun. Zde je možné jej pořídit za necelých 125 000 dolarů, což jsou v přepočtu „jen“ tři miliony.
Zdroj: www.youtube.com

Jak je dostat do Česka?

Kdo se dívá na vozy ze správného úhlu, ani nepostřehne, že by byly nějak poškozené nebo znehodnocené. Stačí je však obejít ze všech stran, případně nahlédnout do interiéru. Hrůzu nahánějící tržné rány v plechovém šasí, ulomená kola, zdeformované přední části vozů, nebo třeba naprosto znehodnocené čalounění a drahé materiály použité na obložení interiér vozu. To vše od koupi těchto vozů pravděpodobně odradí. Pohled na takto poničené supersporty vžene slzy do očí nejednomu automobilovému nadšenci, který alespoň jednou zatoužil, aby v jeho garáži podobný vůz stanul.

Kdo se rozhodne si takový vůz koupit a přivézt, musí se připravit na několik úskalí, pokud s ním bude chtít vyrazit na české silnice. V první řadě je potřeba zjistit, zda má vůz homologaci pro EU. Pokud ano, jedná se tedy jen o přepravu, STK a přihlášení vozu. Pokud má však vůz homologaci pro jiný než evropský trh, je potřeba jej nechat homologovat a to může znamenat průtahy a komplikace.
Reklama

Diskuze

PICHAV - 26.11.2020 18:53:59
A NENI TO JEDNO JAK SE TY AUTA JMENUJI SPRAVNE ???? STEJNE BUDOU VSECHNY V AAA AUTO !!!!! A PEKNE VAS VSECHNY NA TECH AAA HOUPACKACH S AUTEM !!!!! POHOUPOU !!!! TO BUDE POSVICENI !!!!
Pandrhola - 16.06.2020 21:24:52
Felicie tam mají taky???

Další supersport na odpis. Řidič v Kladně neudržel na silnici Dodge Viper. Odešel po svých

Podle prvních odhadů může za nehodu, která se stala na rovné a široké silnici, nepozornost
11.05.2020 17:49
|
6
Reklama

Pětiletý kluk doma ukradl SUV, aby si dojel koupit vlastní lambo. Policisté ho chytili na dálnici

Sice sotva dosáhl na pedály a v kapse měl tři dolary, v supersportu se ale nakonec opravdu svezl
07.05.2020 10:00
|
4

Aston Martin V12 Speedster je supersport inspirovaný stíhačkou. Stojí 22 milionů a dokáže letět 300

Britská střela bez oken, střechy i čelního skla přišla o svoji premiéru. Vyrobí se pouze v 88 kusech
19.03.2020 13:46
|
1

Deset tisíc korun na řidičák a kondiční jízdy zdarma. Vespa rozdává dárky

Všichni milovníci jedné stopy a italského designu by měli zpozornět
14.07.2020 17:11
|
12

Jezdit hned, platit později. Prodejci nových aut přizpůsobují jejich financování současné nejistotě

Čím vyšší akontace, tím delší odklad splátek. Hyundai spouští program Bez obav
13.07.2020 16:26
|
0
Reklama

Domluvená nehoda, špionáž, nebo fekál Kimi v době oběda. Vybrali jsme největší trapasy historie F1

Formule 1 je obrovská show, při které se ale čas od času něco zvrtne
12.07.2020 20:48
|
0

Seat už vyrábí elektrické skútry a koloběžky, objeví se i v Česku. Jednostopá řada se jmenuje MÓ

Španělský výrobce bude jednostopé výrobky prodávat i pronajímat ve velkoměstech
09.07.2020 08:32
|
0
Reklama
Autosalon TV