Reklama
Bonusy k TV pořadu

Kombi Cupra Leon, jak ho neznáte, bazarovka do terénu, horské dálnice. Nový Autosalon už ve středu

V premiérovém dílu otestujeme Cupru Leon 1,5 eTSI, Jeep Compass z bazaru i motocykl Indian Pursuit
Zdroj: autosalon.tv

Ruku na srdce, když vybíráte rodinné kombi, hlavními parametry jsou spotřeba, velikost kufru a cena. Možná ještě výkon motoru. Ani v jednom z těchto parametrů nová Cupra Leon Sportstourer 1,5 eTSI nepatří k nejlepším. Přesto se s ní svezete jako s málokterým vozem. Důvodem je dobře nastavený podvozek. Názorně to předvede Martin, který je zároveň instruktorem závodní jízdy.

Většina lidí ale nemá volný milion na nové auto. A vymetání zatáček ve vysoké rychlosti jim je ukradené. Hledají spíš spolehlivé vozidlo kolem půl milionu korun, co vydrží i horší zacházení a třeba zvládne i špatnou cestu k chalupě. Hrubis přinese přesně pro ně tajný tip jménem bazarový Jeep Compass druhé generace.

Vyskočit s autem ze silnice, jet na motorce po předním kole co nejdéle nebo ujet všem benzínovým sporťákům na okruhu ve dvoutunovém elektromobilu – experti pořadu Autosalon, když mají k dispozici uzavřenou trať, jdou do jakékoliv výzvy. Další čeká na kamioňačku Amazoku: vyjet na vrchol vysokohorské dálnice s tahačem, a navíc plně elektrickým!

Ani Sršeň se nenechá zahanbit. Sice dostal stroj, který se na žádné divočiny nehodí, přesto právě s Indianem Pursuit předvede letošní nejodvážnější kousky. Nejdřív začne brousit stupačky jako zahřívací kolo. Pak však zcela nečekaně usedne na pohodlné sedadlo spolujezdce, a to při plné rychlosti. Těžko to popisovat, to musíte vidět!

Pořad Autosalon přináší spoustu tipů a triků, jak i vy sami můžete odhalit nevýhodnou koupi nebo diagnostikovat poruchu vozu či si něco na autě opravit. Ani jiné motoristické záležitosti nemusí být raketová věda. Upravit si například garáž pomocí závěsných systémů zvládnete svépomocí. Nebo to dokonce jde i online z tisíce kilometrů vzdálené destinace. Jako to provede expert Pepa.

Premiérový pořad Autosalon vysíláme ve středu 23. října ve 20:15 na Prima COOL. Připraveny jsou samozřejmě také víkendové reprízy. V sobotu 26. října ji vysíláme od 8:30 na Primě, v neděli 27. října pak od 9:50 znovu na Prima COOL.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Vychytaný podvozek a směšná spotřeba. Taková je Cupra Leon se základním motorem

Cupra Leon přijíždí jako temperamentnější bratranec Golfu. Tak jsem se ho rozhodl otestovat
09.10.2024 17:00
|
0
Reklama

Benzinový Jeep Avenger stojí o 400 tisíc méně než elektrický. A přitom jezdí výborně

Řadí se pákou převodovky, která je na tak malé auto až groteskně velká. Ale bude vás bavit
10.06.2024 16:56
|
0

Indian představil sportovní edici svých motocyklů. Nabízejí úchvatný výkon a zcela nový zážitek

Modely FTR a legendární Chief dostaly novou verzi zaměřenou na sportovní jízdu
02.03.2023 17:11
|
2

Tatra s českou posádkou sbírá na závodě Africa Eco Race auta, která už nikam nedojedou

Je to náročná práce, často se totiž s velkým tahačem musí dostat do těžko přístupných míst
19.03.2025 10:00
|
0

Poctivé auto, které vám bude dělat radost. Tereza chválí hybridní Hondu HR-V

Na výběr je sice jen jeden motor, zato výbava je na solidní úrovni. A cena poměrně zajímavá
18.03.2025 16:30
|
0
Reklama

Tohle sousedy nepotěší. Pepa zjistil, že novou Škodu Octavia RS lze nastartovat jako sporťák

Auto dostalo celou řadu úprav. Pepa Vrtal ho otestoval v mrazivém Chorvatsku, a to i na okruhu
18.03.2025 10:04
|
0

Jízda v africké poušti, sportovní škodovka a levná i spolehlivá bazarovka. Nový Autosalon připraven

V premiérovém dílu otestujeme Toyotu Land Cruiser, Škodu Octavii RS, Kiu EV6 i zánovní Fiat Tipo
17.03.2025 12:15
|
0
Reklama
Autosalon TV