Reklama
Bonusy k TV pořadu

Tohle jsou ty nejsilnější čtyřkolky na českém trhu. Mají vyšší výkon než základní Škoda Fabia

Podívejte se na přehled těch nejsilnějších ATV čtyřkolek, které si můžete koupit v Česku

CFMOTO Gladiator X1000 - 88 koní

Zdroj: Tiskový servis CFMOTO

Jednou z vůbec nejvýkonnějších čtyřkolek na českém trhu vyrábí CFMOTO. Čínský gigant je u nás tou nejpopulárnější značkou a v roce 2023 podle statistik SDA (v kategorii T3) prodal 1196 strojů. To znamená, že CFMOTO má víc než 50procentní podíl na trhu v segmentu ATV. Nenechte se ale zmást, vedle levných pracovních strojů, o které je největší zájem, Číňané vyrábějí i nadupaný model CFMOTO Gladiator X1000. Výkladní skříň značky v útrobách schovává litrový dvouválec o výkonu 88 koní. To je ohromující hodnota, obzvláště když čtyřkolka nejnovější generace jde pořídit od 300 tisíc korun.

Polaris Sportsman XP 1000 S - 90 koní

Zdroj: Robin Běhal

Ještě o fous výkonnější čtyřkolkou je Polaris Sportsman XP 1000 S. Mnozí ho po právu nazývají Rolls-Roycem v říši ATV strojů. Není se čemu divit, litrový Sportsman ve verzi "S" je vůbec největším a nejextrémnějším vozidlem tohoto typu na světě. Jeho čtyřtaktní kapalinou chlazený litrový dvouválec ProStar má šílených 90 koní. Aby byla čtyřkolka s takovýmto počtem koní co nejlépe ovladatelná i v tom nejnáročnějším terénu, je postavena na prvotřídním podvozku s monstrózním rozchodem kol 140 centimetrů. O tlumení nerovností se pak starají prémiové tlumiče Walker Evans se zdvihy 29 cm v předu a 35,5 cm vzadu. Je tu ale malý háček, a tím je cena. Sportsman XP 1000 S se v Česku prodává od 474 990 Kč.

Can-Am Outlander XMR 1000R - 91 koní

Zdroj: Tiskový servis Can-Am
Zdroj: Tiskový servis Can-Am

A máme tu rekordmana, který se ale o první místo dělí se svým sourozeneckým modelem. Jde o Can-Am Outlander XMR 1000R, jehož srdce je litrový motor o výkonu 91 koní. Podobně jako Polaris má i americký Can-Am rekordní rozměr - je to čtyřkolka s nejdelším rozvorem ve své třídě a stejně jako konkurenční Sportsman XP 1000 S stojí na prvotřídním podvozku. Konkrétně na tlumičích FOX 1.5 Podium QS3 piggyback. 

Can-Am Renegade XMR 1000R - 91 koní

Zdroj: Tiskový servis Can-Am

A jak už jsme zmiňovali, Can-Am vyrábí ještě jeden model se stejně nadupaným motorem. Jde o čtyřkolku s názvem Renegade XMR 1000R, která na rozdíl od ostatních zmiňovaných „ATVček“ neslouží na práci, ale na zábavu. V podstatě jde o sportovní derivát, jehož hlavní devízou jsou naprosto ohromující dovednosti v terénu a brutální výkon 91 koní. O tlumení se pak též starají prémiové tlumiče 1.5 Podium QS3 piggyback.
Reklama
Autosalon TV