Reklama
Bonusy k TV pořadu

Tohle jsou nejlevnější skútry na trhu. Stačí vám na ně řidičák na auto a méně než 40 tisíc korun

Našli jsme cenově dostupné mopedy s benzinovým motorem. Jsou hlavně z Číny

Kentoya Hammer II-i 125 - 41 990 Kč

Zdroj: Tiskový servis Kentoya

Skútry Kentoya jsou u nás opravdu populární. Původně německá společnost v Česku působí už od roku 1994 a zabývá se distribucí cenově dostupných modelů. Jedním z nich je i oblíbený Hammer II-i, který má nezaměnitelný design se dvěmi kulatými světly. Zároveň nabízí jednoválcový motor o objemu 125 kubíků s výkonem 9 koní. Díky tomu může uhánět až 85 kilometrů za hodinu. Rozhodně ale není tím vůbec nejlevnějším skútrem na trhu. 

Maxon Ardour 125 - 37 990 Kč

Zdroj: Tiskový servis Maxon

Ještě o čtyři tisíce korun levněji se dá pořídit skútr od Maxonu. Čínská značka spadající pod Hecht prodává řadu mopedů, přičemž mezi ty nejdostupnější se řadí Maxon Ardour. Stopětadvacítka má sportovní vzhled a vzduchem chlazený čtyřtaktní jednoválec s výkonem 8,5 koně. Skútr je lehký - váží pouze 116 kilo, průměrně spotřebuje 3,4 litru benzinu na 100 kilometrů a jede až 85 km/h. 

mpKorado SuperMaxi 50 - 37 990 Kč

Zdroj: Tiskový servis mpKorando

Za pakatel koupíte i slovenskou legendu mpKorado. Výrobce z Povážské Bystrice má za sebou třicetiletou historii a pyšní se kvalitně zpracovanými a cenově dostupnými mopedy. Aktuálně nabízí model SuperMaxi, který má tradiční šlapky a kromě lidského pohonu je vybaven malým jednoválcem o objemu 50 ccm. Ten generuje bezmála tři koně, dokáže 68kilový moped rozjet na 45 kilometrů za hodinu a na 100 kilometrů si usrkne pouze dva litry benzinu. 

Maxon Matador 125 - 36 990 Kč

Zdroj: Tiskový servis Maxon

A máme tu dalšího zástupce z řady Maxon. Tentokrát už jde o ten vůbec nejlevější model Matador, který je díky akci ještě o tisícovku levnější než sesterský skútr Ardour. Stejně jako on má sportovně ušitý kabát a vzduchem chlazený čtyřtaktní jednoválec s výkonem 8,5 koně. Rozdíl mezi nimi je především povrchní. Matador je vybaven jinými světlomety, působí štíhleji a má o dva centimetry vyšší sedlo. Ostatní hodnoty jsou pak takřka totožné. 

Motorro Digita 50 - 32 900 Kč

Zdroj: Tiskový servis Motorro

A vůbec tím nejlevnějším skútrem se spalovacím motorem, který jsme na českém trhu našli, je Motorro Digita 50. Zřejmě čínský moped distribuovaný v Česku pod společnosti Motorro, stojí méně než většina horských kol. Jeho pohon obstarává vzduchem chlazený jednoválec o objemu 50 kubíků, který ze sebe dokáže vymáčknout tři koňské síly. To stačí k tomu, aby 83kilový skútr uháněl maximální rychlostí 45 kilometrů za hodinu.

Pokud dokážete najít ještě levnější stroj na českém trhu, neváhejte nám to dát vědět do komentářů. 
Reklama
Autosalon TV