Reklama
Bonusy k TV pořadu

Pekelný tříválec, historicky nesilnější Suzuki nebo mimořádně úsporný diesel. Nový Autosalon je tady

Televizní Autosalon nabídne také podrobné představení nového Outlanderu.

Spousta lidí v mládí sní o tom, že z nich bude automobilový závodník. Realitou je však spíš podnikatel, který „závodí“ leda tak ve služebním voze. Když se ale u nás koná světová rallye, a lze navíc koupit sériové auto, které rallye speciál hodně připomíná, sen se vám může téměř splnit. Skoro 300 koní nové Toyoty GR Yaris naučíme na šumavských okreskách létat, doslova. Však uvidíte, řídit tohle auto je prostě zážitek!

Rychlé svezení vám ale může dopřát i auto, u kterého to nečekáte. Záleží na značce, kterou máte na kapotě? Samozřejmě, že ano. Tedy pokud vás zajímá, co si myslí soused či kolega. Když však vaše SUV s přehledem ujede skoro všemu, co potkáte na silnici, a přitom je úsporné a dobře vybavené, je přece jedno, že to není prémiovka, ale „jen“ Suzuki, ne? Aspoň tak si to myslí Hrubis, který model Across Plug-in Hybrid pořádně otestuje.

No a když jsme u těch plug-in hybridů, můžeme nabídnout ještě jeden, i když poněkud složitější. Na některé novinkové automobily totiž aby člověk nejdřív vystudoval dvě vysoké školy. Posuďte sami – tři rozdílné motory, které někdy pracují společně, jindy zas ne. K tomu sedm jízdních režimů a palubní systémy jak ze sci-fi filmu. Nové Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 vypadá dost komplikovaně. Honza vám však předvede, že někdy víc je zkrátka víc, tedy lepší.

Ale i ojetina bez bůhvíjakého výkonu, s manuální převodovkou a třeba klidně kombi může dobře posloužit. Za zhruba 300 tisíc Kč se dá v bazaru pořídit Seat Leon ST třetí generace. Bude však lepší s naftou, nebo s benzinem? A kterým ročníkům a motorizacím se případně vyhnout, abych, jak se říká, na koupi neprodělal kalhoty? Expert Martin vám spolu s odborníky rád poradí.

Leon se vám nelíbí? A co takhle jiný tradiční zástupce nižší střední třídy. První Opel Astra se představil v roce 1991. Byl praktický a cenově dostupný. Navíc se nabízel v dnes už těžko představitelné škále variant – od hatchbacku po sedan, kombi, a dokonce kabriolet. U současné generace už je však počet verzí dost omezen. Taky cena se vyšplhala poměrně vysoko. Pepa má přesto pro výběr tohoto modelu hned několik pádných argumentů!

To vše a mnoho dalšího uvidíte v premiérovém televizním Autosalonu, který vysíláme tradičně tuto středu od 20:15 na Prima COOL. Připraveny jsou samozřejmě i víkendové reprízy. Sobotní poběží od 8:55 na Primě, nedělní pak znovu na Prima COOL v 10:00.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ve středu v Autosalonu budeme brousit karoserii i kolínko a otestujeme i elektrické BMW

Kromě toho se ohlédneme za historií tuzemského motorsportu a opět poradíme s ojetinami
20.09.2021 10:12
|
0
Reklama

Nová Škoda Kodiaq v Alpách, naháč yamaha a tip, jak nenaletět v bazaru. Středeční Autosalon se blíží

Na zoubek se podíváme i Mercedesu třídy S a Lukáš Pešek naučí driftovat čtyřkolku. To se musí vidět!
13.09.2021 16:33
|
0
Reklama

Autosalon ve středu prozradí, co zajímá ženy na autech, poradí s ojetinou a vyrazí na moto-kochačku

Lukáš Pešek poradí, jak se kochat i na rychlém stroji a v rubrice Bazar dáme tipy, jak nenaletět
06.09.2021 16:36
|
0

Naklopená Honda Gold Wing, ostrá Suzuki Hayabusa, třísetkoňový traktor. Už ve středu v Autosalonu

Lukáš Pešek vyzkouší jednostopý koráb silnic, Sršeň zkrotí sportovní cesťák
28.06.2021 17:06
|
0

Týden v autech: Elektromobil na 250 tisíc korun i pokuta za špatné použití reflexní vesty

Psali jsme o novém levném autě do zásuvky, které není z Číny. A také o vychytralých čerpadlářích.
05.07.2026 11:24
|
1

Sršeň není zpovykaný motorkář. Motorku s výkonem 48 koní prohnal blátem i šotolinou

Když se řekne „adventure“, nemusí to být hned obří GS obalené kufry. Sršeň zkusil něco jiného.
02.07.2026 11:25
|
0
Reklama

Adam našel italskou motorku, která vás sveze na asfaltu i šotolině. Má parádní design i výbavu

Kaskadér Adam Peschel je u motorek opravdu vybíravý. Ducati DesertX mu sedla jako ulitá.
01.07.2026 12:00
|
0

Vypadá ostře, ale jezdí krotce. Kaskadér Adam Peschel testoval motorku s chytrou spojkou

Honda je známá tím, že staví motocykly, které nejsou zákeřné a nesnaží se vás hned zabít.
30.06.2026 17:05
|
0
Reklama
Autosalon TV