Spolehlivost je spíše podprůměrná
Podle aktuálního vydání žebříčku TÜV Report patří druhá generace CX-5 spíše k průměru až podprůměru co do množství závad. U exemplářů vyrobených v letech 2018 až 2019 se japonské SUV nachází až na 45. příčce, kdy u 7,9 % vozů byla zjištěna vážná technická závada. U mladších vozů z let 2020 až 2021 je CX-5 až na 80. příčce s výsledkem 6,4 % zjištěných závad. Na druhou stranu u těchto kontrol platí, že závady nemusí být úplně fatální. Obecně nejčastějším problémem u všech vozů z TÜV Reportu bývají světla.
Z pohledu ojetin je určitě zajímavým údajem průměrný nájezd. U aut vyrobených v letech 2018 až 2019 to bylo 62 tisíc kilometrů, u vozů z let 2020 až 2021 mají německé CX-5 v průměru najeto 39 tisíc. Pokud narazíte při hledání ojetiny na exemplář, který bude mít vzhledem ke svému věku najeto výrazně méně než tyto průměry, je dobré mít se na pozoru. Podle žebříčku spolehlivosti ADAC ale na tom CX-5 zas tak špatně není. Například u modelů z roku 2020 je evidováno v průměru 1,8 poruchy na 1000 registrovaných vozů.
Obecně se má za to, že benzinové CX-5 jsou dobrou volbou, zejména ve specifikaci s atmosférickým dvoulitrem, pohonem předních kol a manuální převodovkou. Potíže u zážehových motorů může dělat především systém deaktivace poloviny válců, který se ale zpočátku dodával pouze do motoru 2,5 litru. Absolutní jistotou jsou tak dvoulitry vyrobené do roku 2021, kde ještě tento systém nebyl. S diesely se u ojetin setkáte zřídka, protože se jim zákazníci vyhýbají. Verze se vstřikováním močoviny ale nemusí být špatná volba, pokud už tedy nutně japonský vznětový čtyřválec potřebujete.