Jak na nové auto? Zkoušet, nebo chránit? Na kolik vyjde malý ťukanec a kdo a proč miluje polepy aut?
Zakoupíte-li nové auto, opečováváte jej mnohdy víc než své nejbližší. Motoristický novinář to má přesně naopak. Zkouší vše možné i nemožné, aby odhalil případné slabiny. Když zahodíme klíče od nového SUV Hyundai Kona, dostaneme se do vozu? A dokážeme vypnout jízdní asistenty, které jsou horší než otravný spolujezdec?
I drobný ťukanec, kdy se nikomu nic nestane, zabolí. U moderního auta vyjde klidně na 100–200 tisíc korun. A to ještě v případě, že vás nikdo nenatáhne. I když máte všechna pojištění, je dobré si některé věci pohlídat. Jak se zachovat při nehodě – i o tom bude premiérový Autosalon.
Za půl milionu sice nové vozidlo pořídíte, ale žádný zázrak to nebude, hlavně co se výbavy a výkonu týče. V bazaru ovšem za stejnou cenu najdete zánovní kusy, se kterými se pěkně svezete a ještě se nekazí. Příkladem je benzínová dvoulitrová Mazda 3.
Polep auta je dnes tak všední věc jako tetování. V obou případech však platí, že udělat to kvalitně není zase tak jednoduché. Automobilová fólie například nesmí ztratit barvu, ani když ji pořádně natáhnete. Proto zaletíme do Itálie, kde jsou na autopolepy experti.
Nafta, nebo raději elektrifikovaný pohon? S tím prvním budu jezdit příjemně všude. Ale ve městě ne úplně neslyšně. Plug-in hybrid sice na dálnici není nejlepší, na rozvážení děti se však jeví jako ideál. Uvidíme, zda bude jako ,,mama-taxi“ lepší Volkswagen Multivan 2,0 TDI, nebo Multivan 1,4 TSI PHEV.
Premiérový díl Autosalonu vysíláme už tuto středu 11. října od 20:15 na Prima COOL a v repríze v sobotu 14. října od 8:30 na Primě.