Reklama
Bonusy k TV pořadu

Experti Autosalonu při testech stříleli či hasili zbrojní sklad. I takové stroje jim prošly rukama

Vybrali jsme pět nejzajímavějších speciálních vozidel, která se objevila v populární televizní show

Za volantem formule se z kmeta Františka stal malý kluk

František zase otestoval něco extra. Sice na něj po celou dobu testu foukalo, ale i přes přilbu bylo vidět, že má radost jako malý kluk. Zkoušel totiž křížence formule, bugginy a auta od českého výrobce Sigma Motor. Podívejte se, jak vozidlo poháněné benzinovým motorem 1.6 Turbo hodnotí.

Z Karlštejnu pod Ještěd za půl minuty

Expert Pepa otestoval vozítko pro důchodce Hecht Wise, se kterým se vydal na cestu po českých památkách. Jak je možné, že celé Česko zvládl objet s něčím, co ze sebe vymáčkne maximální rychlost pouhých 15 km/h? To se dozvíte v reportáži. A garantujeme, že se zasmějí i ti největší Pepovi odmítači.

Kawasaki zelená, voda od ní zčeřená

Tři sta koní na vodě, to chceš, říkal Sršeň po prvních jízdách s vodním skútrem Kawasaki Ultra 310LX. Kromě "sedáku" otestoval i vodní skútr typu "stojka" - Kamasaki SX-R. Spolykal dost litrů vody. Ale bylo znát, že za řídítky umí i jinde než na asfaltu nebo v terénu.

Umí hasit i vybuchlý zbrojní sklad

Tak tohle byl opravdu hardcore. Josef Vrtal otestoval brutální hasičský speciál CZS 15 Triton. Tento unikátní vůz slouží v Hasičském záchranném sboru České republiky. Triton byl postaven na podvozkové platformě Tatry, což zaručuje naprosto parádní dovednosti v terénu. Expert Pepa byl naprosto unešen z toho, co český speciál dokázal projet a co všechno vydržel. Zajímavostí je, že speciál vznikl na popud výbuchu muničního skladu ve Vrběticích - ještě v době, kdy o "ruské stopě" věděl málokdo.

Mění se jako chameleon a střílí

Toto je podle nás to nejzajímavější vozidlo, které prošlo našim expertům rukama v posledních třech letech. Šílený expert Pepa vyrazil do Švédska, aby si tam zaválčil s „bévépéčkem“, tedy bojovým vozidlem pěchoty s označením CV-90. Divák tak zjistí mimo jiné rozdíl mezi jízdou v tanku a právě BVP, nebo jak musí voják v podobném vozidle sedět, aby přežil najetí na minu. A také to, jakou má Pepa mušku.
Reklama
Autosalon TV